Nebudete mít problémy s udržováním čistoty

V naší základní škole jsme si už dlouho říkali, že naše fasáda by potřebovala opravdu vyčistit. Ale furt jsme to tak nějak odkládali, věnovali jsme se jiným věcem. Ale když se dokonce začala dělat plíseň, tak už jsme to opravdu odkládat nemohli. A bylo mi jasné, že nebude lehké to vyčistit, tak nás ani nenapadlo to svěřit našim uklízečkám. Bylo potřeba na to najmout nějaké specialisty. A jako sekretářka ředitele to padlo na mou hlavu.

Narazila jsem na Špinavá fasáda, čištění Brno, která měla vážně vynikající reference. A tak jsem se s nimi domluvila. Byli vážně moc milí a ochotní. A nejenom, že se o vše postarali, ale i jsem se od nich dozvěděla spoustu užitečných unformací, jak vlastně může plíseň na vaší fasádě vzniknout. A sice že dnes prakticky na všech zateplených fasádách se asi cca po 6 letech objevují na severních a západních stranách fleky mapy černých plísní, které vypadají jako nečistoty a usazený prach.

A většinou…

A většinou po deseti letech se plíseň udělá prakticky každému. Což je rozhodně nevýhodou. Takže je nejlepší si na to opatřit nějakou prevenci. A tou je právě protiplísňový nátěr LSG. Je to skutečně to nejlepší, co si jako prevenci před plísněmi můžete pořídit. Tento nátěr uzavře fasádu tak, že vlhkost, spady, organické usazeniny, tvorba plísní a jiné povětrnostní nálety nebudou mít možnost do fasády proniknout.

Při čemž vlhkost ve fasádě bude mít možnost odcházet. Nátěr má vlastnost difuzního odporu, takže molekula vodní páry může bez problémů odcházet, zatímco molekula vody do fasády nevstoupí. LSG je aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály. LSG nátěr proti plísním lze aplikovat ve vnitřních i vnějších prostorách.

Je založeno…

Je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Na povrchu chráněném nátěrem proti plísním LSG nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky vůbec žádnou šanci přežít.

Je to nátěr, který je nejlepší ochranou proti plísní. A i před ostatními bakteriemi a tak podobně, co by mohlo zhoršovat stav vaší fasády. Pro více informací o jejich službách se podívejte na jejich internetové stránky. Určitě tam najdete spoustu dalších užitečných informací. A skvělé je, že jejich služby realizují nejen po celé České republice, ale i na Slovensku, v Německu a v Rakousku. A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Author: Nikola

Share This Post On

Submit a Comment