Stačí zastavit a začít číst

Pracuji ve vinárně a před pár měsíci jsme řešili fakt velký problém. A ten problém má název hnusná plíseň na fasádě. Byli jsme vážně naštvaní, že se to tam udělalo, ale hlavně jsme ani nechápali proč. Fasáda nám totiž nepřišla nějak ultra špinavá. Ale muselo o to být postaráno, a to bezpodmínečně. Taková věc totiž dokáže odradit zákazníky, a to jsme samozřejmě nechtěli. Navíc máme i zahrádku a vedle takto špinavé zdi by se nikdo dobrovolně posadit nechtěl.

A tak jsme hledali firmu, která by se o to postarala a našli jsme firmu. Uvědomovali jsme si totiž, že my to nezvládneme. A díky jejich práci a nátěru LSG je naše fasáda opět v perfektním stavu. A proto bychom se chtěli více rozepsat o tom, jak funguje, protože je to fakt bombová věc. Antimikrobiální působení LSG je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu.

Již…

Již velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Na povrchu chráněném nátěrem LSG  nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky šanci přežít. Pro buňky vyšších organismů je 100% bezpečný. Po zaschnutí má povrch tvořený nátěrem LSG iontový náboj, který při přiblížení buňky mikroorganismu začne vytvářet s důležitými ionty v buněčné stěně mikroorganismu iontové můstky.

Touto interakcí dochází k oslabení pevnosti buněčné stěny mikroorganismu na úroveň, kdy už není schopná udržet nitrobuněčný tlak. V tento okamžik dochází k protržení buněčné stěny. Díky tomu LSG trvale chrání sebe a tím i ošetřený povrch proti napadení mikroorganismy. U buněk vyšších organismů k tomuto jevu nedochází a zůstávají tak při kontaktu nepoškozeny. Působení zároveň není reaktivní, takže nedochází ke snížení aktivity v exponovaných místech.

Přípravky…

Přípravky LSG neobsahují toxické látky, těkavé polutanty, organické rozpouštědla, kovy nebo nanočástice a jejich efektivita je po zaschnutí okamžitá bez potřeby UV záření. Ošetřené povrchy jsou při tom odolné dešti, vlhkosti, UV záření, většině desinfekčních prostředků a jsou omyvatelné se zvýšenou otěruvzdorností. Přípravky jsou ekologické s trvalou funkcí.

Aplikační jednoduchost, cena, snadná údržba a široké spektrum možností užití činí z přípravků LSG moderní a efektivní řešení v ochraně proti napadení plísněmi, bakteriemi, houbami nebo kvasinkami. Mytí prosklených fasád Praha navíc nabízí i odstraňování graffiti, mytí oken a výloh, a to i ve výškách, čištění koberců a podlah. Takže je vidět, že toho zvládnou opravdu opravdu hodně. A proto je všem tolik doporučujeme. A SERVIS LIPKA, s.r.o.

 

Author: Nikola

Share This Post On

Submit a Comment