Nejlépe vám poradí, a to za všech okolností

Pracuji v zoologické zahradě a spolu s ostatními kolegy jsme si začínali říkat, že podlahy v některých pavilonech už opravdu potřebují vyčistit. Samozřejmě jsme se o vše starali. Ale udržovat podlahu opravdu v čistou v místě jako je zoologická zahrada je asi tak jednoduché jako hledat jehlu v kupce sena. Ale bylo s tím potřeba něco udělat, protože to začínalo vypadat už opravdu zle. A tak jsme si řekli, že se obrátíme na nějakou úklidovou firmu. Ale neměli jsme se žádnou zkušenosti, takže jsme se museli podívat po internetu.

A protože jsem s tím začala, tak jsem si řekla, že to zařídím, ostatní stejně na ty organizační věci moc nejsou. A nakonec jsme si vybrali. Pracovníci, kteří k nám přijeli, byli velmi laskaví a hned se pustili do práce. Ale hlavně mi vysvětlovali, co vše dělají. Dokonce neměli problém s tím dojet až pozdě večer, kdy je naše zoo zavřená, protože Brno, hloubkové čištění podlah nechtěli přijít o návštěvníky.

Vysvětlili…

Vysvětlili mi, že pro strojové čištění podlah je důležité používat kvalitní šetrné čistící chemie. Jejich úklidová firma k hloubkovému čištění podlah používá vždy zásaditou chemii. V některých případech používají kyselou chemii. Ale to jen při čištění podlah po stavebních činnostech a rekonstrukcích. Kyselá chemie je velmi agresivní a dokonale odstraní z povrchu podlah veškeré vápenaté a cementové závoje, zbytky stavebních nečistot a povlaků.

Pro jiné čištění ji nelze použít a nedá se použít ani při čištění po stavebních pracích v případě přírodních a kamenných podlah. A podlahy potom byly v perfektním stavu. Dále mi doporučili, abychom si nechaly podlahu zakonzervovat nanesením fluatace – průmyslového polymeru – voskování podlahy. Tímto způsobem se zajistí, že již nedojde k hlubšímu znečištění dřevěné podlahy. Vosk do podlahy vetřou 2-3x, tak aby se vytvořila kompaktní vrstva. Která zajistí podlaze pružnost, elasticitu, protiskluz. Používají kvalitní německý pololesklý vosk PKD – odolný polymer s dobrou životností.

Tento…

Tento polymer má řadu výhod, například: na podlahách nejsou vidět tolik stopy, má mírný proti skluz, podlaha se díky němu mnohem lépe udržuje a velmi výrazně prodlouží životnost podlah. Takž po dobu jednoho roku bude podlahy chránit natolik, že se jen tak nezašpiní  a bude stačit ji pouze klasicky umývat, jako předtím. Tímto bych chtěla všem služby této společnosti doporučit, protože o kvalitách jejích služeb není pochyb. Zaměstnanci byli moc milí a ochotní, což se také tak často nevidí. Takže já tuto firmu mohu jedině doporučit. Jejich služby realizují po celé České republice, ale i na Slovensku, v Německu a v Rakousku.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Author: Lucie

Share This Post On

Submit a Comment