Flexibilita zajištěna

Mým původním záměrem bylo otevřít cestovní kancelář. Jenže jsem posléze zjistil, že jako vystudovaný antropolog nemám potřebnou odbornou způsobilost. Prý bych si musel najít odpovědného zástupce. Bohužel jsem ve svém okolí neobjevil nikoho, kdo by měl potřebnou kvalifikaci a šel by do toho se mnou. Nakonec jsem se po poradě s právníkem rozhodl založit cestovní agenturu. Kde k získání živnostenského oprávnění nepotřebujete žádné zvláštní předpoklady. Agentura sice nesmí prodávat vlastní zájezdy, klientům však často zařizuji vícedenní pobyty v zahraničí, nakupuji letenky a rezervuji ubytování. Musím říci, že mě ta práce neskutečně baví. A poté, co jsme se ještě rozrostli o další zaměstnance, je to ještě lepší.

Jenom…

Jenom teď podnikám z jiných kanceláří. Protože ty předešlé skutečně nafukovací nebyly. Měla jsem tam smluvenou skvělou úklidovou pracovnici, se kterou jsem nakonec rozvázala pracovní poměr. Protože se s námi stěhovat nechtěla. Nyní úklidy zatím řeším brigádníky. O větší úklid jednou za čtvrt roku se stará smluvená společnost, která zajišťuje i mytí oken ve výšce. Je zde řeč o společnosti. Telefonicky jsem jim vysvětlil náš problém, míru znečištění oken a jejich počet. Vytvořili mi předběžnou kalkulaci ceny, se kterou jsem byl spokojený, takže už zbývalo domluvit jen termín. Oken máme mnoho, věděl jsem, že se to nestihne za chvilku. Bylo pro mě podstatné, aby mytí oken nerušilo naše zaměstnance.

Naštěstí…

Naštěstí pro firmu nebyl problém pustit se do prací až po pracovní době. Zaměstnanci přišli i s potřebným zařízením. Některá hůře dostupná okna bylo lepší čistit z venku, proto s sebou měli horolezecké vybavení, se kterým se hravě zvládli dostat všude, kam potřebovali. Okna, rámy i parapety pečlivě vyčistili, umyli skla saponátem, setřeli do sucha a leštili bavlněnou plenou. Nakonec se okna krásně leskla jako nová. S prací byli hotovi velmi rychle. Byl jsem rád, že jsem čištění mohl přenechat pravým odborníkům, kteří mi ušetřili spoustu času a starostí. Stoprocentně doporučuji všem, kdo úklidové služby v rámci Brna a okolí hledají. A je vlastně úplně jedno, jestli se jedná o dům, byt nebo velký obchodní dům. Tato firma je vybavena i na rozsáhlé úklidy.  A SERVIS LIPKA, s.r.o.

 

Author: Lucie

Share This Post On

Submit a Comment