Proč a kdy se vyplatí investovat do kvalitního softstartéru?

Abyste dosáhli co nejefektivnější provoz strojních zařízení poháněných elektromotorem, je vhodné zvážit investici do dalších doplňků. Ty vám využívání elektromotoru nejenže usnadní, ale také prodlouží jeho životnost či jinak přispějí k tomu, že procesy ve vaší provozu budou probíhat ještě efektivněji. Ve VYBO Electric vám nabízíme i kvalitní softstartéry, pojďme se podívat na to, kdy byste výběr tohoto doplňku měli určitě zvážit.

softstarter elektromotor Hlavní úkol softstartéru vyplývá již z jeho samotného názvu, jde o zařízení, které se stará o plynulé spouštění asynchronního elektro motoru a tím účinně eliminuje rizika, která jsou spojena s výkyvy napětí v distribuční síti. Zároveň se díky nim můžete spolehnout na omezení výskytu mechanických rázů, které představují riziko pro jednotlivé mechanické komponenty elektromotoru. Omezení startovacího proudu asynchronního motoru je tedy přínosné v celé řadě různých provozů a aplikací.

Do kvalitního softstartéru se vyplatí investovat zejména proto, že účinně snižuje počáteční napětí, čímž prodlužuje životnost elektromotoru. Kvalitní softstartér je zárukou plynulého startu a šetrného zastavení, přičemž vhodný je i do těch aplikací, kde se vyžaduje časté startování a zastavování elektromotoru. Softstartér zároveň přispívá ke snižování spotřeby elektrické energie a tím i celkových provozních nákladů.

Kdy se určitě vyplatí popřemýšlet nad investicí do softstartéru? Nahradit běžné startovací zařízení se vyplatí zejména tehdy, pokud jsou na elektromotor kladeny zvýšené nároky při startování a zastavování. Softstartéry si své uplatnění nacházejí při elektromotorech, které pohánějí čerpadla, dopravníky, kompresory, případně navíjecí stroje.

Ve VYBO Electric máme skladem různé typy softstartérů, přičemž mezi ty nejmodernější patří zařízení Kinetics SSZ a SS. S výběrem toho nejlepšího softstartéru vám pomůže náš tým odborníků.

 

Author: xberes

Share This Post On

Submit a Comment