Cesta po Európe

Cesta po Európe
Letné prázdniny sú za nami, takže je načase svoje výlety zamerať nie na more a pláže, ale na prehliadky miest. A kam vyraziť, pokiaľ klasiky ako Londýn, Paríž, Rím a Budapešť máte prejdené? V tom prípade je pre vás jasnou voľnou Oslo. Ide o naozaj krásne mesto a napríklad v západnej časti mesta vás ohromí monumentálne sídlo kráľa s prekrásnymi záhradami, stredoveká pevnosť Akershus a luxusné obchody na triede Bogstadvaien.

Východná časť zase okúzli špecifickou atmosférou a tradičnou nórskou kultúrou. Ďalším nádherným miestom je Petrohrad, ktorému sa tiež hovorí Benátky severu. Táto ruská metropola je typická širokými bulvármi a pobrežnými promenádami, a verte tomu, že si budete pripadať ako v rozprávke. Vďaka mnohým jedinečným pamiatkam v sebe Petrohrad bývalé cárske mesto nezaprie – čaká na vás Zimný palác s múzeum Eremitáž, ktoré skrýva cez tri milióny položiek, Chrám svätého Petra a Pavla s najvyššou pravoslávnou vežou na svete, katedrála sv. Izáka a mnoho ďalších palácov a úradných budov s typickými guľatými strechami s ostrou špičkou.

Skrátka nechoďte na osvedčené lokality a vyskúšajte niečo nové, uvidíte sami, ako budete milo prekvapení, čo všetko tieto mestá skrývajú. Často nás prekvapia veci, ktoré by sme čakali najmenej. Napríklad mysleli ste si, že využívanie upratovacích firiem je zbytočnosť, že to nezvládnete sami? Verte tomu, že čistenie od profesionálov, ktorí sa zameriavajú na čistenie kobercov alebo aj čistenie betónových podláh, predčia všetky vaše očakávania.

Author: Martina

Share This Post On

Submit a Comment