Vyskúšajte jarné upratovanie od firmy

 

Rovnako ako dnes, bola skôr jar spojené s jarným upratovaním. Ale nemusí ísť len o jarné upratovanie, ale jednoducho akýkoľvek väčšie upratovanie, ak uvidíte, že vaša domácnosť už po ňom zúfalo volá. Ten však vyzeral v mnohom inak ako dnes, v čase dokonalej čistoty a všemožných účinných prostriedkov. A tak sa skúste napríklad práve tento rok pozrieť na jarné upratovanie z iného uhla pohľadu a vnesiete do svojho domova predovšetkým jarný vzduch, slnko a kúsok prírody.

Vráťte sa do doby vašich babičiek. Skúste sa najprv zamerať na prach, ktorý sa usadzuje všade a hlavne stále. Aj gazdiná ho v skorších dobách vymetala zo všetkých kútov. A ak by ste najprv treba umývali okná, či prali záclony, zvírený prach by vám výsledný efekt mohol pokaziť, preto sa prachu venujte ako prvému. Prachu na skriniach a na ďalších miestach sa môžete odteraz zbaviť jednoducho tak, že na ich povrch rozložíte po celej ploche noviny, ktoré v tej výške rovnako nie sú vidieť a budúcu jar je jednoducho zložíte a nahradíte inými. Rozhodne vám to uľahčí prácu. Čo je určite ďalším dobrým krokom, tak zbavte sa ťažkých závesov.

Iste, bez záclon sa len tak nezaobídete, ale ťažké závesy sú už skôr na obtiaž. Sú lapače prachu a svetla. Možno si nabudúce ušetríte prácu, pokiaľ je po vypraní pekne zložíte a uložíte do skrine. Vaše izby sa prevzdušnia a presvetlia a možno sa vám bude aj lepšie dýchať. Záclony môžete skúsiť vyprať v niektorom z ekologických prostriedkov a zavesiť ich ešte mokré. Budú vám ešte niekoľko dní v byte krásne voňať a zároveň budete mať aj najlepšie miesto na ich sušenie. Ale sú naopak druhy práce, pri ktorých je lepšie to nerobiť podľa našich babičiek, ale využiť dnešné technológie. Na čistenie kobercov či čistenie liatych podláh je niekedy dobré objednať si firmu a nie púšťať sa do čistenia sami.

Author: Martina

Share This Post On

Submit a Comment