Redukčné prevodovky na pohon ťažkých prevádzok

Priemyselné elektroprevodovky sú nevyhnutnou súčasťou mnohých aplikácií, ktoré umožňujú využívať potenciál elektromotora naozaj naplno. Vo VYBO Electric ponúkame celý rad priemyselných prevodoviek rôznych typov, ktoré si svoje uplatnenie nájdu v rôznych priemyselných odvetviach. Problémom pre nás nie je ani rýchle dodanie elektroprevodoviek na pohon náročnejších pohonov v rámci ťažkého priemyslu. Zistite viac o výhodách redukčných prevodoviek z našej ponuky.

Chemický a hutnícky priemysel sú spravidla tými odvetviami, v ktorom si redukčné priemyselné elektroprevodovky najčastejšie nachádzajú svoje uplatnenie. Tomuto využívaniu by mala zodpovedať aj ich konštrukcia, ktorá bude dostatočne masívna a zároveň odolná voči vonkajším vplyvom. Nehovoriac len o odolnosti voči zvýšenej vlhkosti, ale aj o úprave pre prostredia s nebezpečenstvom výbuchu.

Ako funguje redukčná priemyselná elektroprevodovka?

Hlavnou doménou tohto typu elektroprevodoviek je redukcia tzv. šneku, prípadne skrutky. Hlavnou úlohou tejto prevodovky je potom zvýšenie rýchlosti medzi neprekríženými hriadeľmi s krížovou osou. Redukčnú priemyselnú elektroprevodovku spoznáte predovšetkým podľa veľkého šnekového kolesa. Záberom skrutky do zubov dochádza v obvodovej oblasti prevodovky k rozhýbaniu tohto kolesa, ktoré sa stará o spomínané zvýšenie rýchlosti.

Táto charakteristická funkcia je dôvodom, pre ktorý sú tieto elektroprevodovky používané napríklad pri dopravníkových pásoch a nerobí im problém ani prevádzka vo veľmi náročných podmienkach.

Základnými požiadavkami pre tento typ elektroprevodoviek je kvalitné a presné spracovanie. Kľúčové je použitie kvalitných komponentov, ktoré sú zárukou dlhoročnej a bezproblémovej prevádzky. Nechajte si pri výbere elektroprevodovky pre vašu prevádzku poradiť od nášho odborného tímu VYBO Electric.

Author: xberes

Share This Post On

Submit a Comment