Krúžkové elektromotory na pohon žeriavov skladom

Ak potrebujete zabezpečiť bezproblémový a spoľahlivý chod žeriavových zariadení, ideálnou voľbou budú krúžkové elektromotory. Rovnako ako elektromotory iných sérií, aj tie krúžkové máme vo VYBO Electric skladom, takže môžete počítať s rýchlym dodaním nielen samotného motora, ale aj akýchkoľvek doplnkov či náhradných dielov. Poďme sa pozrieť na možnosti využitia krúžkových elektromotorov v priemysle a princíp ich fungovania.

Aké sú hlavné prednosti krúžkového elektromotora?

Krúžkové elektromotory predstavujú veľmi spoľahlivú voľbu, ak od elektromotora očakávate veľký rozbehový krútiaci moment pri nízkom počiatočnom prúde. Vďaka ich mimoriadne robustnej stavbe a kvalitným komponentom im nerobí problém časté štartovanie a bez akýchkoľvek problémov zvládnu aj prevádzku, pri ktorej sú vyžadované dlhšie časy štartu. Práve z tohto dôvodu sa hodia nielen pre využitie pri zdvíhacích zariadeniach a žeriavoch, ale napríklad aj na mlyny, dávkovače alebo priemyselné drviče.

 

Na akom princípe funguje krúžkový elektromotor?

Ak nazrieme dovnútra bežného krúžkového elektromotora, zistíme, že ide v podstate o celkom špecifický typ. Krúžkové elektromotory sa vyznačujú vinutým statorom a rotorom, ktorý je pripojený na reostat. V tomto mieste sa vytvára točivé magnetické pole a fázový posun, čím vlastne dochádza k roztočeniu elektromotora.

Krúžkové elektromotory radu SR, ktoré nájdete v našej ponuke sa vyznačujú precízne spracovanou zliatinovou konštrukciou, vďaka ktorej sú tieto elektromotory vhodné aj do menej priaznivých podmienok. Vybrať si zároveň môžete rôzne typy a umiestnenie prírub presne tak, aby elektromotor zodpovedal vašej priemyselnej aplikácii.

Krúžkové elektromotory máme vo VYBO Electric vždy skladom, takže nielen na území Slovenska, ale aj ostatných európskych krajín sa môžete spoľahnúť na veľmi rýchle dodanie. Neprichádzate tak o čas a zároveň ani o peniaze.

Author: xberes

Share This Post On

Submit a Comment