Květiny jsou plíce planety

Před několika lety v našem městě vzniklo arboretum. Nebyl to však vůbec snadný boj. Město bylo tehdy hodně proti a říkalo prý na co budeme mít kytky. Že prý kytek má každý doma habaděj, místo toho chtěli raději vybudovat kino a nákupní středisko. Jak typické. Není lepších míst než kde tahat z lidí peníze, že ano. Sepsali jsme proto tehdy petici. Ještě před ní jsme však provedli výzkum. Ptali jsme se místních, zda by raději arboretum nebo nákupní středisko. Z výzkumu vyšlo, že šedesát procent obyvatel chtělo raději arboretum. To nám tehdy hodně hrálo do karet. O tento výzkum jsme se opřeli i při naší petici. Po několika vleklých bojích se to nakonec podařilo. Arboretum vzniklo! A že v něm máme květin. Většinou je tu vstup zadarmo, pokud se nejedná o specializovanou výstavu. Každopádně i naše arboretum je jednou za čas potřeba pořádně uklidit. jak zlikvidovat plíseň

jak zlikvidovat plíseň

Máme tu i budovu…

Máme tu i budovu, ve které my správci přebýváme. Budova kdysi byla obchodem, který zkrachoval. Za tu dobu v ní nikdo nedělal revizi. Tak jsme si řekli, že nová fasáda by jí neuškodila. A začali jsme hledat, kdo by to tak mohl vyčistit a jak zlikvidovat plíseň. Nakonec jsme narazili na společnost, která měla úžasně popsané služby na jejich webu. Takže jsme ji ihned objednali. Společnost je jedinečná v tom, že fasády čistí speciální technikou, a to pěnou, která se na fasádě dlouho udrží. Ve výsledku tak mnohonásobně zvyšuje čisticí účinek. Z fasády nám navíc také odstranili vodní kámen, plíseň a veškeré ulpěné nečistoty, které na ní za všechny ty roky byly.

údržba domujak zatočit s nečistotami na fasádě

Nyní vám ale něco povím…

Nyní vám ale něco povím k samotným etapám čištění. V první etapě pracovníci použijí mechanické a chemické čištění fasády, za pomocí tlakové vody s čisticí chemií Unisan, RID a HDD. Po této fázi už nebylo potřeba dávat novou fasádní výmalbu, ovšem i tu firma nabízí. Ve druhé etapě pracovníci použijí chemický nástřik. Ten musí setrvat po dobu dvaceti čtyř hodin. Pak se přechází k poslední etapě čištění. Tou je další chemické ošetření, tentokrát však se ošetří protiplísňovým nátěrem. Tento nátěr je dokonce technologií 21. století, jeho životnost je dle slov pracovníků stoprocentní za normálních klimatických podmínek šest a více let.

Navíc společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o. nabízí na čisticí a dezinfekční práce záruku dva roky. Takže kdybyste byli nespokojeni, stačí jen říct. To se mi na této společnosti opravdu líbí. Pracovníci nám ještě vysvětlili, že nátěr LSG funguje tak, že uzavře fasádu, aby veškerá vlhkost, spady, organické usazeniny a plísně neměly nejmenší šanci se do fasády dostat. Nátěr by měl vydržet skutečně několik let bez problému a dalších až dvanáct let plus minus ještě nějak fungovat. To mě opravdu velmi mile překvapilo. Společnost navíc měla skvělé profesionální vystupování. Proto ji mohu jedině doporučit.

plísně a vlhkost

Author: IVA

Share This Post On

Submit a Comment