Okna je potřeba mýt i na nezvyklých místech a nejlépe je mít umytá od horolezců

V našem…

V našem městě pracuji jako úklidová pracovnice v jedné restauraci. Restaurace je poměrně oblíbená a zejména proto, že zde má skvělou terasu. Tato terasa je opravdu pýchou. Protože je v prvním patře a celá plocha je zastřešená – a jsou zde velké prosklené plochy, kterými zákazníci restaurace mohou koukat ven. Bohužel není úplně jednoduché tato okna udržovat v čistotě. A tedy jsem se s vedením restaurace dohodla, že si vezmu za úkol sehnat nějakou úklidovou firmu, která by mi s tímto pomohla. Neboť sama jsem nemohla dosáhnout výsledku, jakého bych chtěla. Už jsme u nás měli zkušenost s výškaři a horolezci z Mytí zimních zahrad, neboť u nás v loňském roce odstraňovali graffiti, které nám zde nejmenovaný umělec zanechal. Z poslední zkušenosti jsem si pamatovala, že se specializují i na čištění koberců, na odstraňování plísní, mytí podlah a právě také na mytí oken. Tedy jsem opět vyhledala jejich telefonní číslo a rovnou zavolala na centrálu. S paní na centrále jsme okamžite dohodli čas a termín úklidu – musím říci, že paní byla velice ochotná a snažila se mi ve všem vyjít vstříc.

 

Hned…

Hned po příchodu pracovníků k nám mi bylo na první pohled jasné, že se jedná o profesionály. Neboť když pracovníci z firmy A SERVIS k nám přišli, žasla jsem nad velkým množstvím různých čisticích prostředků, které měli k dispozici. Na různé plochy pochopitelně používali různé úklidové prostředky – konkrétně jiné prostředky použili na skla samotná, jiné čisticí prostředky na parapety, jiné na okenní rámy – což mě překvapilo a nadchlo zároveň, že se zabývali i mytím těchto ploch, ne jen pouze umýváním skleněných ploch. Co je samo o sobě skvělé, je způsob, jakým k úklidu přistupují. Na leštění použili metodu tzv. suchého čištění. Tedy že na leštění nepoužili žádný speciální lešticí prostředek. Ale vše vyleštili pomocí bavlněných utěrek a za pomocí síly.

 

Bylo…

Bylo vidět, že se jedná o profesionály, kteří jsou na tuto práci školení. Protože na vyleštění bylo potřeba mít opravdu velkou sílu. Protože oken máme u nás opravdu hodně. Sama bych to určitě nezvládla. Nicméně díky této pečlivě odvedené práci. Máme teď v naší restauraci jistotu, že okna zůstanou déle čistá. Navíc na oknech po tomto leštění nezůstaly vůbec žádné šmouhy – šmouhu zde nenajdete, ať se díváte z jakéhokoli úhlu! Na okna také nanesli  speciální nanoimpregnaci, která zajistí, že okna zůstanou déle čistá. Neboť například při dešti voda po nich pouze steče a celkově je potom snažší okna udržet v čistotě. Takže budu mít do budoucna snažší práci. Bude to tu dlouho vypadat stejně skvěle jako po odchodu pracovníků A SERVIS. Musím říci, že jsem ráda, že jsme se znovu rozhodli pro tuto firmu, protože pracovníci A SERVIS odvedli opravdu skvělou práci a určitě se i v budoucnu, na A SERVIS LIPKA, s. r. o. obrátíme.

Author: Nikola

Share This Post On

Submit a Comment