Nejste spokojeni se stavem vaší fasády?

Pracuji jako designérka a mám svou kancelář v centru města. Ale už několik týdnů jsem si říkala, že by bylo potřeba udělat něco fasádou. Vymalovat ji a tak. Jenže jsem to pořád tak nějak odkládala. A dopadlo to tak, že se na fasádě udělala plíseň. Takže jsem to už odkládat nemohla. Snažila jsem se to vyčistit, ale neuspěla jsem, jen jsem vyhodila peníze oknem za čisticí prostředky na vyčištění plísní.  Jenže jsem to tak nemohla nechat.

Přece jenom by to mohlo odlákat zákazníky. Jsem přece designérka, tak moje kancelář nemůže takto vypadat. Takže bylo potřeba si na to najmout nějakou úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o. Ale nikdo z mých kamarádů ani z rodiny neměl s žádnou zkušenosti, tak jsem byla odkázaná na internet. A tam jsem konečně na téma tvorba plísní něco objevila. Narazila jsem na úklidovou firmu, kterou všichni vychvalovali. A tak jsem se s nimi domluvila. Byli vážně moc milí a ochotní.

A nejenom…

A nejenom, že se o vše postarali, ale i jsem se od nich dozvěděla, jak plíseň vlastně vzniká. A sice že dnes prakticky na všech zateplených fasádách se asi cca po 6 letech objevují na severních a západních stranách fleky mapy černých plísní, které vypadají jako nečistoty a usazený prach. A většinou po deseti letech se plíseň udělá prakticky každému. Což je rozhodně nevýhodou. Takže je nejlepší si na to opatřit nějakou prevenci.

A tou je právě protiplísňový nátěr. Je to skutečně to nejlepší, co si jako prevenci před plísněmi můžete pořídit. Tento nátěr uzavře fasádu tak, že vlhkost, spady, organické usazeniny, tvorba plísní a jiné povětrnostní nálety nebudou mít možnost do fasády proniknout, přičemž vlhkost ve fasádě bude mít možnost odcházet. Nátěr má vlastnost difuzního odporu, takže molekula vodní páry může bez problémů odcházet, zatímco molekula vody do fasády nevstoupí.

LSG…

LSG je aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály. LSG nátěr proti plísním lze aplikovat ve vnitřních i vnějších prostorách. Je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu.

I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Na povrchu chráněném nátěrem proti plísním nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky vůbec žádnou šanci přežít. Je to nátěr, který je nejlepší ochranou proti plísní. Pro více informací o jejich servisu se podívejte na jejich webové stránky.

Author: Nikola

Share This Post On

Submit a Comment