Nevíte si rady s čištěním vaší fasády?

Pokud…

Pokud máte problémy s plísní na vaší fasádě, nebo ji máte jinak znečištěnou třeba od jiných bakterií či vodního kamene, tak naprosto víme, jaké nepříjemnosti s tím máte. Protože my jsme před několika měsíci museli řešit naprosto stejnou situaci. S manželem jsme si chtěli nově vymalovat náš dům. Jenže když jsme se na tu fasádu dívali, tak jsme si řekli, že bychom ji prvně měli nechat vyčistit. Nejenom že vypadala špinavě a báli jsme se, že pouhé zamalování na tu špínu stačit nebude, ale taky se na jedné části zdi začala dělat plíseň, tak to jsme si řekli, že to určitě nemůžeme jen tak zamalovat. Navíc zbavit se plísní vlastními silami i tak není sranda, takže kdo ví, jestli by se mu to vůbec podařilo. Naštěstí jsme na internetu našli i řešení, jak plíseň odstranit. Jedná se o úklidovou firmu. Měli na internetu samé dobré reference, třeba na plíseň po výměně oken.

 

Tak jsme…

Tak jsme si řekli, že nebudeme hledat nikoho dalšího a necháme si plíseň odstranit právě od nich. Pak přijeli k nám a pustil se do práce. Zaměstnanci nejdříve nanesli na plíseň dezinfekční prostředek, všude fasádu vyčistili od nečistot, a poté na něj nanesli protiplísňový nátěr LSG je aplikovatelný na všechny možné povrchy, například i na dřevo, OSB desky a i keramické obklady a podobné materiály. Také ho jde nanést i ve vnitřních i vnějších prostorách a jedná se nejen o účinný prostředek k odstranění, ale slouží i jako prevence. A proto jsme si jej nechali dát i dovnitř domu, abychom měli jistotu, že problémy s plísněmi už opravdu nebudeme muset řešit. Věřte mi, nestojí to za to, je lepší se o takové věci postarat dopředu. Jsme s ním opravdu spokojení a můžeme jedině doporučit, protože plíseň skutečně zmizela a od té doby se již nevrátila.

 

A i jsme…

A i jsme se od nich dozvěděli, jak vlastně vznikla. A zjistili jsme docela zajímavé informace. Na všech zateplených fasádách se asi cca po 6 letech objevují na severních a západních stranách fleky mapy černých plísní, které vypadají jako nečistoty a usazený prach. A většinou po deseti letech se plíseň udělá prakticky každému. Což je rozhodně nevýhodou. A samozřejmě jsme to tak nechtěli nechat. A jestli můžu ještě něco doporučit, tak to, abyste si nátěr nechali nanést, i pokud vás plíseň ještě nepotkala. Jako prevenci. Těmto věcem je opravdu lepší předcházet, ušetří vám to nejen peníze, ale i čas a starosti. Proto ten nátěr tolik doporučujeme. Věřte mi, není to rozhodně zbytečná investice. A SERVIS LIPKA, s. r. o.

Author: Nikola

Share This Post On

Submit a Comment