Jak zlikvidovat černou plíseň na zateplené fasádě

Pracuji…

Pracuji ve veganské restauraci, a došli jsme k závěru, že už musíme nechat vyčistit naši fasádu.  Vypadal už totiž vážně hrozně špinavě a navíc na nějakých místech byla dokonce plíseň. A nemohlo to tam zůstat. A bylo nám jasné, že to nedokážeme vyčistit. A tak jsem si sedla k internetu a hledala firmu, která by se o to postarala. A tak jsem četla různé recenze a našla jsem specialisty Plísně a fasády Brno. A tak jsem si u nich domluvila termín čištění a všechny ostatní náležitosti. A musím říct, že odvedli vynikající práci. Nabízí kompletní servis v odstranění plísní, řas, hub, sanitrů, výkvětů a jiných mikroorganismů z jakéhokoli povrchu. Jejich antimikrobiální působení LSG je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Na povrchu chráněném nátěrem proti plísním LSG nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky vůbec žádnou šanci přežít.

 

Pro…

Pro buňky vyšších organismů je 100% bezpečný. Životnost nátěru se pohybuje ve 100 % dle klimatické námahy 4-6 let. V další omezené míře bude fungovat cca do 10 let.  Nátěr uzavře fasádu tak, že vlhkost, spady, organické usazeniny, tvorba plísní a jiné povětrnostní nálety nebudou mít možnost do fasády proniknout. Přičemž vlhkost ve fasádě bude mít možnost odcházet. Nátěr má vlastnost difuzního odporu, takže molekula vodní páry může bez problémů odcházet, zatímco molekula vody do fasády nevstoupí.  Výhodou tohoto nátěru je také to, že výrazně prodlouží životnost a barevnou stálost fasádního nátěru. Další informace samozřejmě naleznete i na samotném webu této firmy.  Kupříkladu že na zateplených fasádách a na severních stranách zdí je výskyt plísní, bakterií, hub a kvasinek nejčastější.

 

Při…

Při odstraňování plísně nejprve na povrch znečištěný plísní nanáší účinný desinfekční prostředek. Po odstranění nečistot a biotického napadení dají nátěr proti plísním přímo na stávající povrchy, které pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas. Je to opravdu dobrá volba. A firma nabízí i celou řadu dalších služeb. Patří k nim čištění koberců, podlah, odstranění starého vosku (polymeru) z podlahy a nanesení nové ochranné polymerové vrstvy, strojové čištění čalounění. Realizují denní a pravidelné úklidy domácností, kanceláří, rezidencí či firem. Provádí také čištění, leštění, mytí oken, mytí výloh a prosklených ploch, a to i ve výškách. Po dohodě čistí i žaluzie, lamely, rolety, a markýzy. Takže je vidět, že toho hodně zastanou. A SERVIS LIPKA, s. r. o.

Author: Nikola

Share This Post On

Submit a Comment