Bála jsem se o zdraví synů – plísně a jejich sanace

Nedávno…

Nedávno jsem se při větším úklidu dost vyděsila. Objevila jsem totiž v dětském pokoji počínající plíseň. A to mi nepřijde z hlediska zdraví ale vůbec v pořádku. Kór organismy dětí jsou mnohem náchylnější na všelijaké nemoci, protože jsou křehké. A ti naši dva raubíři pořád marodí, tak jsem měla strach, že plíseň v pokoji jim moc nepřidá. Začala jsem to proto rychle řešit. Říkala jsem si totiž, že bude jednoduší plíseň podchytit takto v raném stádiu. Na internetu jsem toho prošmejdila hodně. Než jsem konečně narazila na to, co jsem hledala – na profesionální firmu, která by s plísněmi u nás zatočila. Konkrétně se jedná o společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o. Takže jsem nečekala, než se plíseň ještě rozleze a zavolala A SERVISU s žádostí o domluvení termínu zákroku. Když pak pracovníci přijeli, předvedli neskutečný výkon. Zákrok začal odstraněním biologických nečistot mechanickou cestou, a to s pomocí kartáče. Následně se povrch nechá vyschnout a poté se na něj aplikuje dezinfekční přípravek. Ten se aplikuje na suchý povrch pomocí štětce, válečku nebo nástřiku.

 

U naší…

U naší plísně tedy stačil jen štětec (je to v závislosti na velikosti a povrchu plochy). Poté se tato účinná látka nechá 24 hodin působit. Závěrečným krokem je prevence. Za tu jsem byla neskutečně vděčná. Protože jsem ani nedoufala, že by nějaká firma takovýto krok zvládla. Prevence proti plísním spočívá v revolučním nátěru LSG. Tedy nátěru proti plísním, po jehož aplikaci nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky šanci přežít. Tato prevence necílí jen na plísně, ale brání také před veškerým potenciálním mikrobiálním napadením. Antimikrobiální působení LSG je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů. A nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Pro buňky vyšších organismů je LSG nátěr stoprocentní bezpečný.

 

Životnost…

Životnost nátěru se pohybuje podle klimatické námahy, obvykle však v rozmezí čtyř až šesti let. V další omezené míře bude fungovat přibližně deset let. Takže máme na dlouhou dobu vystaráno. LSG nátěr je nejúčinnější prostředek k trvalé ochrání proti mikrobiálnímu napadení. Což můžu potvrdit tím, že několik měsíců po zákroku se plísní v dětském pokoji znovu neobjevily. Tento LSG nátěr se aplikuje přímo na stávající povrchy, které pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas. Po zaschnutí vytvoří omyvatelný transparentní difúzní otevřený povrch odolný povětrnostním vlivům i UV záření (v případě venkovních prostor, to v dětském pokoji až tak nehrozí). Zjišťovala jsem si u pracovníků z A SERVIU, kam všude lze tento nátěr aplikovat. A překvapilo mě, jak je tato prevence univerzální. LSG nátěr je totiž aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály. Myslím, že ho skvěle využijí nejen rodiče malých školáků.

 

 

 

Author: Nikola

Share This Post On

Submit a Comment