Pokud se nevíte rady s plísní, přenechte to úklidové firmě

Znáte to…

Znáte to, nevěřte na internetu každé „babské radě,“ kterou na internetu vidíte. Ale když už jsme zoufalí, tak to stejně vyzkoušíte. A pak si jen potvrdíte, že opravdu nemáte věřit všemu. Já například vyzkoušel skoro všechno, když jsem potřeboval z fasády našeho letního domu odstranit plíseň a můžu říct, že ta práce, kterou jsem našel, a celý internetový průzkum byly naprosto k ničemu. Tedy skoro. Přece jen dvě pozitiva to mělo. Tím prvním bylo, že jsem našel několik informací,  jak zabránit tvorbě plísní a jak vlastně vzniká. Takže ano jsem poučen a zase o něco chytřejší, ale i tak jsem nebyl schopen se plísně zbavit sám. Prostě to nešlo, i když jsem vyzkoušel nějaké prostředky proti plísni a nebyly to zrovna levné prostředky, žádné levné, co koupíte také v každé drogerii, ale i tak plíseň na náš domek se zase vrátila. Manželka z toho byla nešťastná, jelikož si na našem letním sídle zakládala, ráda tam zvala návštěvy a dělalo jí dobře, když naše letní sídlíčko známí obdivovali. Ale teď se za něj styděla, právě díky škaredým flekům od plísně.

 

Takže…

Takže tím druhým pozitivem bylo, že jsem na internetu našel úklidovou firmu, která se o plíseň postarala. Když jsem to nezvládl já sám. Úklidová firma A SERVIS LIPKA, s. r. o. kterou jsem našel, zajišťuje kompletní servis v odstranění plísní, řas, hub, sanitrů, výkvětů a jiných mikroorganismů z jakéhokoli povrchu. A plíseň ze zdi dokáže zbavit opravdu účinně a definitivně. Na povrchy napadené plísní nanesli běžný desinfekční prostředek. Dále provedli mechanické a chemické čištění fasády, tlakovou vodou s čistící chemií. Po odstranění nečistot a biotického napadení poté dali nátěr proti plísním přímo na stávající povrchy, které pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas.

 

Po zaschnutí…

Po zaschnutí vytvoří omyvatelný transparentní difúzně otevřený povrch odolný povětrnostním vlivům i UV záření. LSG je taky prý aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály. Nátěr uzavře fasádu tak, že vlhkost, spady, organické usazeniny, tvorba plísní a jiné povětrnostní nálety nebudou mít možnost do fasády proniknout. Výhodou tohoto nátěru je také to, že výrazně prodlouží životnost a barevnou stálost fasádního nátěru. Životnost tohoto nátěru se pohybuje ve 100% dle klimatické námahy 4-6 let. V další omezené míře bude fungovat cca do 12 let, výrobce uvádí prakticky nekonečnou životnost. Můžu říci, že plíseň se mi zatím neobjevila a to jsem z touto recenzí čekal celkem dlouhou dobu, jelikož jsem nechtěl chválit předčasně. Ale chválu si tato společnost opravdu zaslouží. Kompletně nás zbavili plísně na fasádě. Parádní práce.

Author: Nikola

Share This Post On

Submit a Comment