Poraďte sa s odborníkom pred kúpou interiérových dverí

Rozhodli ste sa pre kúpu nových interiérových dverí, ktoré nádherne ovplyvnia štýl vašej domácnosti? V tom prípade si treba hneď na začiatku uvedomiť, že dvere by mali byť v súlade a tvoriť akýsi jeden celok. Uvedomte si, že do bytu sa nehodia masívne dvere rustikálneho štýlu, naopak na chatu nie sú tou najšťastnejšou voľbou dvojkrídlové dvere vysokého lesku, ktoré sa hodia výhradne do moderného interiéru. Na čo by ste si mali dať pozor pri výbere dverí do interiéru?

Na dverách sa neoplatí šetriť

Áno, na dverách, či už exteriérových alebo interiérových, sa v žiadnom prípade neoplatí šetriť. Nejde totiž o sezónny produkt, ktorý budete o pár mesiacov meniť za iný. Oplatí sa dbať na konkrétne potreby a najmä funkčnosť dverí, a to z hľadiska ich umiestnenia. Zvolený povrch by mal odolávať mechanickému poškodeniu, no okrem toho by mal ladiť so zárubňami. Vybrať si môžete z viacerých povrchových úprav, a to:

  • Dýhované dvere,
  • Fóliované dvere,
  • Laminované dvere,
  • Striekané dvere.

Posuvné dvere sú praktickým riešením všade tam, kde nie je dostatok voľného priestoru, keďže je možné ich posúvať po stene alebo priamo do puzdra. V neposlednom rade si treba ujasniť, či potrebujete ľavé alebo pravé dvere, na čo sa vás budú predajcovia pýtať prakticky ihneď.

Niet nad odbornú radu

Určite mi dáte za pravdu, že odbornej rade od profesionála sa nevyrovná nič. Ak máte ako takú predstavu o interiérových dverách, a to najmä z hľadiska povrchovej úpravy, neváhajte a oslovte odborného predajcu, ktorý vám poradí s ďalšími detailmi. Spoločne nájdete vhodný odtieň dverí, ktorý bude ladiť s podlahou; kovanie i ďalšie doplnky, ktoré sú nevyhnutné na ich správne fungovanie. Pamätajte, že interiérové dvere musia ísť „ruka v ruke“ s kvalitou! Preto sa nezabudnite informovať o referenciách danej firmy, ktoré dokážu taktiež napovedať, či ste sa rozhodli správne.

 

Author: xberes

Share This Post On

Submit a Comment