Koberce a malé děti, to je hodně úklidových prací navíc. Tepování koberců, sedaček Praha 10

A SERVIS LIPKA, s.r.o. realizujeme pro své zákazníky kvalitní a precizní strojové čištění koberců za použití profesionální chemie a kotoučového stroje. Naše postupy se mírně liší v závislosti na znečištění a druhu koberce. Ovšem generální vyčištění koberců strojovou metodou provádíme primárně v těchto krocích.

Léty prověřený postup čištění

Nejprve naneseme kvalitní chemii, která koberec nejen vyčistí, ale také vydezinfikuje a zbaví jej roztočů a alergenů. Je však potřeba ji nechat několik minut působit. Poté přichází na řadu kartáčování koberce kotoučovým strojem. Ten zajistí zbavení struktury koberce nečistot. I pokud máte na koberci zatvrdlé nečistoty, není třeba mít obavy z porušení vláken koberce. Kotoučový stroj je nejen velice účinný, ale i šetrný. Jeho štětinky se postarají o to, že nerozeznáte důkladněji drhnutou část koberce. Je ale nutné upozornit na fakt, že pokud jste si nechali předtím vyčistit koberec nekvalitní chemií a nespolehlivými metodami, může se stát, že koberec nepůjde vyčistit zcela dokonale.

Pomocník v podobě kotoučového stroje

V těchto případech je dobré vědět, jaká chemie byla tehdy při čištění použita. Může se totiž stát, že bude koberec tzv. zapraný a odstranění nečistot nebude úplně možné. Nedoporučujeme uchylovat se k objednávání levných metod v podobě extrakčního čištění. Vzniká tak určitá pravděpodobnost, že místo precizního vyčištění koberce bude koberec ještě více znečištěn a odstranění těchto skvrn bude již nemožné. S levnými metodami máme sami rozsáhlé zkušenosti a nutno dodat i negativní zkušenosti. Často jsme po takových metodách jeli klientům koberec vyčistit naší strojovou metodou. Čištění koberců nabízíme nejen firmám, ale i domácnostem.

Narozeninová oslava

Naší poslední zakázkou bylo, že jsme právě v rodině, kde byly tři malé děti, odstraňovali velkou skvrnu od nealkoholického punče. Jedno z dětí mělo narozeninovou oslavu, která se zřejmě nevyvedla podle představ rodičů. Paní se to sice snažila vyčistit, ale neuspěla. Tak se obrátila a nás a dobře udělala. Protože je poměrně logické, že čím kratší dobu tam flek bude, tím lépe půjde i vyčistit. S pomocí našich postupů, které jsme popsali výše, jsme jejich koberec dali do původního stavu. Naše chemie zajistí i to, že nově způsobené skvrny půjdou mnohem lépe odstranit. Proto bude mnohem jednodušší koberec udržovat čistý. Ale samozřejmě nejlepší údržbu a dlouhou délku životnosti koberce zajistíte pravidelným užíváním čištění pomocí našich moderních technologií. Naše služby naši společnosti Koberce Praha 10, čištění,  realizujeme po cele České republice, ale i na Slovenku, v Rakousku a Německu.

Author: Andrea Gabrielová

Share This Post On

Submit a Comment