Ako si rýchlo poradiť s plesňou? Aplikáciou protiplesňového LSG náteru. Čistenie plesní Poprad

Do bytu pod nami sa prisťahovali noví susedia. Sú pravým opakom tých predchodzím. Ani jedných sme síce nijak bližšie nepoznali, ale vedeli sme, že si tí predchodzí potrpeli na teplo v byte. Poznali sme to podľa príjemného tepla, ktoré vychádzalo z podláh.  Z nasťahovaním nových susedov sa ale situácia obrátila. Asi sa k nám prisťahovali nejakí otužilci, pretože k nám od tej doby z podlahy miesto tepla prichádzal len chlad a taktiež vlhkosť.

Najlepšie riešenie plesní je LSG náter

Neviem, čo tam dole robili, ale isté je, že u nás sa kvôli tomu začínali na obvodových stenách tvoriť plesne. Vďaka teplomilným susedom sme plesne predtým riešiť nemuseli. Ale teraz sme si museli naštudovať, čo sa dá proti nim podnikať. Ako najlepšie riešenie sa nám zdalo nanesenie protiplesňového LSG náteru.

Pozvali sme si k nám zamestnancov A SERVISU LIPKA, s.r.o., Odstraňovanie plesní zo zateplenej fasády, aby sme s nimi prediskutovali túto možnosť.

K vzniku plesní prispieva aj zlé zateplenie

Vysvetlili nám, že dom nemá dobré zateplenie a že nás pred plesňami naozaj vždycky chránili len predchádzajúci susedia, ktorí sa pravdepodobne museli veľa nakúriť, aby im v byte neostávala vlhkosť. Ako proti plesni bojujú súčasní susedia, je záhada, ale je dosť pravdepodobné, že tento problém nijak neriešia. Nám bolo odporúčané si na postihnuté plochy nechať naniesť protiplesňový náter.

Za dva dni je po plesniach

Plesne sme v dome samozrejme nechceli, takže sme sa s A SERVISOM dohodli. Ich zamestnanci u nás pracovali v dvoch etapách. V tej prvej sa pustili do precízneho odstraňovania plesní pomocou kefy a nanášanie dezinfekcie na vyčistenú plochu. Druhá fáza prebehla ďalší deň, keď už mala dezinfekcia dostatok času na riadne pôsobenie a steny medzitým vyschli. Tentokrát už išlo o nanášanie ochranného náteru.

Zatiaľ nám náter pôsobí dobre, plesne sa neobjavujú a vďaka precíznej práci firmy verím, že to tak aj ostane.

Author: Andrea Gabrielová

Share This Post On

Submit a Comment