Plísně v renovované stavbě nejsou výjimkou. Čištění, odstranění plísní Praha

Pozor na plísně na stěnách, mohou ohrozit vaše zdravíVěděli jste, že se plíseň může objevit, jestliže stavba špatně proschne po opravách? U nás se to stalo. Dělníci nám slíbili, že byt bude po generální renovaci připraven pro bydlení v listopadu, ale nakonec byl připraven až v druhé půli prosince. Proto omítky začaly schnout až v zimním období. Okna jsme v tu dobu už prakticky neotevírali. A ačkoli vytápění nebylo špatné, v bytě bylo stejně vlhko, plastová okna se rosila celou zimu.

Ve dvou pokojích se objevila plíseň na stěnách v blízkosti oken, ačkoli jsme nechali stěny zateplit. Víme, jak rychle se plísně mohou rozšířit, a co všechno jsou schopny napáchat. Neváhali jsme a vyžádali si služby techniků z firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o. Ti potvrdili naši teorii o tom, že byt prozatím nestačil pořádně proschnout a vysvětli nám Jak odstranit plíseň.

Řekli…

Odstranění plísní  a vlhkosti na studené stěněŘekli nám, že je dobře, že jsme problém začali řešit dříve, než by plíseň stihla napadnout i další stěny. Protože bylo potřeba, aby byt pořádně proschl, doporučili nám, abychom se i přes chladné počasí snažili dvakrát až třikrát denně větrat. Bylo nutné byt co nejrychleji vysušit, jinak bychom se s plísněmi mohli potýkat o mnoho déle.

V silách techniků bylo pro tu chvíli mechanicky zlikvidovat plísně, vydezinfikovat pokoje a provést ochranný nátěr stěn. Ale o to, aby byt rychleji proschl a vlhkost v něm se nezvyšovala, o to jsme se museli postarat sami.

Technici provedli svou práci perfektně, plísně odstranili do nejmenších detailů, zlikvidovali s nejvyšší pečlivostí i plísňové spory a důkladně aplikovali LSG nátěr. Aby jejich úsilí nepřišlo vniveč, to už bylo na nás. Protože jsme se snažili udržovat co nejnižší vlhkost v bytě, podařilo se nám zajistit, že už se plísně skutečně v bytě neukázaly. Kdo ví ale, jak dlouho bychom s nimi zápasili, kdyby se do toho nevložil A SERVIS.

Author: Nikola

Share This Post On

Submit a Comment