Plísně si nevybírají, objeví se kdykoli a rády. Čištění, odstraňování plísní Praha.

Jak dostat plíseň pryč z fasádyPlíseň v našem bytě se ukázala nedlouho poté, co jsme provedli rekonstrukci kuchyně. V rámci rekonstrukce jsme šli více do hloubky a v jednom místě jsme nově omítali stěnu v okolí trubek, a právě v tomto místě se plíseň objevila. Bál jsem se nejhoršího, a to toho, že někde prasklo potrubí, které bychom museli vyměnit. Začali jsme detailně taky zkoumat Čím odstranit plíseň.jak na píseň

 

Protože se mi do takových oprav ani za mák nechtělo, pozvali jsme k nám nejprve firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., která se zabývá plísněmi v bytě a jejich likvidací. Spoléhal jsem na to, že by technici díky svým bohatým zkušenostem mohli zjistit příčinu dřív, než bych rozboural celou zeď. Technici provedli nějaká měření a poptali se mě na úpravy, které jsem prováděl. Nakonec zjistili, že se celý problém odvíjí od vlhké omítky, na které se v kontaktu se studenou/teplou trubkou tvoří množství kondenzátu. A to všechno způsobuje vznik plísně.

 

Všechno vězelo v tom, že jsem prostě neumožnil omítce pořádně vyschnout…

co pouzívat na píseň
Všechno vězelo v tom, že jsem prostě neumožnil omítce pořádně vyschnout. A tím, že kuchyň byla v plném provozu, jsme situaci zhoršovali. Vodní páry z vaření a mytí nádobí se k vlhké zdi připojily.

plíseň v domě
Ihned jsme začali s vysušováním stěny. Provoz v kuchyni jsme dočasně omezili a soustředili se na dostatečné větrání. Jakmile stěna vyschla, technici se pustili do plísní. Důkladně je ze stěny odstranili, a potom ještě stěnu a vodorovné plochy ošetřili účinnou a dlouhotrvající dezinfekcí.

Proti opakovanému výskytu plísní jsme se pojistili tak, že jsme si na stěnu nechali nanést nátěr LSG proti plísním odpuzující vlhkost. Následně jsme postupně uváděli kuchyň opět do provozu. Tentokrát už ale dáváme pozor na to, ať už v kuchyni nezůstává tolik vodních par. Všichni jsme si zvykli používat při vaření digestoř a pravidelné větrání už jsme brzy začali brát jako samozřejmost.

 

Author: Marcela

Share This Post On

Submit a Comment