Nevyčistiteľné koberce a kardinálne fľaky zvládne len kartáčový stroj. Čistenie kobercov a sedačiek Bratislava

Varí dobre, rýchlo…

Vážne neviem po kom to mám, no v celom širokom príbuzentsve ma baví kuchyňa hádam najviac spomedzi všetkých jej členov. Sama vlastnú rodinu ešte nemám, a preto túto moju záľubu ženská časť famílie hodnotí dosť rozpačito. Musí byť pre ne dosť nepochopiteľné, prečo sa slobodná baba venuje najrôznejším experimentom okolo hrncov a rozpálenej rúry. Moja mama je typ gazdinej, ktorá ovláda tzv. strategické kuchynské menu matky a manželky. A s tým si spokojne vystačí aj v druhom živote. Všetka česť. Varí dobre, rýchlo, ale bez nápadu alebo najmenšieho pokusu zmeniť v zozname pokrmov, čo len jeden riadok. Čistenie kobercov Bratislava.

Mňa svet varenia priťahoval už od detských rokov. Vďaka starej mame, ktorá mi už, bohužiaľ, nikdy neporadí. Som navždy pochopila, čo všetko sa dá stvoriť z niekoľkých málo surovín. Postupne ma tieto objavné cesty zaviedli k vlastným experimentom a novým receptom. Mama mi musela dokonca v skrinkách vydeliť vlastný priestor na moje špeciálne ingrediencie, koreniny a podobné roztodivnosti. Ktorým sama nerozumela a ktoré ju nelákali.

Okrem varenia, nesmierne rada pečiem, takže som vždy privítala akúkoľvek možnosť niekoho prekvapiť a potešiť jeho mlsný jazyk nečakanou novinkou. Postupom času to zašlo dokonca tak ďaleko, že som z času na čas musela nachystať originálne dezerty pre mimoriadne rodinné udalosti. Kde sa stávali zlatým klincom celého menu. Priznám sa, že tieto nápady a prosby ženskej časti rodiny ma niekedy dosť miatli. Keďže im predchádzali obľúbené dámske popoludnia v našej kuchyni, kde sa pri káve a maminych suchých, aj keď chutných cookies tipovalo. Čo by sa pre danú príležitosť najviac hodilo.

ako precizne vyčistiť koberec     drhnúce tepovanie kobercov

Najmä otec bol na mňa hrdý…

Samozrejme, že väčšinou táto veľkolepá dámska porada skončila pri niečom tradičnom. Takže potom bolo na mne, čo s tým vo finále urobím. Musím sa ale na druhej strane neskromne pochváliť, že som z týchto početných nástrah vyšla vždy so cťou. Najmä otec bol na mňa patrične hrdý a pred rodinou niekedy položartom vyhlasoval, že je na svete len málo mužov, ktorí si ma budú môcť zaslužiť.

Prednedávnom sa v rodine zase chystal menší zraz. A tak ma jednoducho nemohla obísť prosba, aby som schystala niečo fajné a delikatesné k našej kávičke, zlatinečko. Reprodukujem slová mojej tety, starej dievky. Ktorá má však mala rada ako vlastnú dcéru a nedala na mňa dopustiť za žiadnych okolností. Skôr však, než budem vo svojom rozprávaní pokračovať, musím trošku odbočiť. Mama si, ešte pri zariaďovaní bytu, presadila dosť tvrdohlavo a neprakticky, že v každej miestnosti položia koberec, vrátne kuchyne. Dôvody ani motívy nepoznám, ale viem, že kuchyňa tým rozhodnutím neustále trpela. Myslím, že to nemusím nijako bližšie osvetľovať.

Zbaviť sa kuchynského koberca…

Moje početné pokusy zbaviť sa kuchynského koberca, boli urputne a sústredene odrážané jediným maminym argumentom. Vraj, keď raz budem mať svoj vlastnú, môžem si uprostred nej postaviť trebárs rybníček s japonskými koi kaprami. Hotovo, koniec debaty a bolo načas vymaľované. Naučila som sa teda s kobercom v kuchyni žiť. Ale poďme späť k môjmu rozprávaniu.

hl'bkove čistenie kobercov     čistenie kobercov strojovou metódou

Chystala som teda na rodinný zraz špeciálny dezert, ktorého základ tvoril čokoládový korpus. Všetko bežalo podľa plánu, ale čo čert nechcel. Misa s tou dobrotou sa mi akosi nešťastne vyšmykla a zletela rovno na podlahu, ergo na mamin neohrozene bránený koberec. V tej chvíli som mala pocit dokonalého zmaru. Pochopiteľne, mama to od linky perfiérne videla a jej mlčanie svedčilo o všetkom.

Po iks minútach som v prázdnej kuchyni to najhoršie zvládla. A začala dúfať, že postačí len silný saponát, kefa a moje odhodlanie. Nestalo sa. Fľak bol aj po hodine čistenia stále veľký, odolný a odporne hnedý. Mama stále mlčala a jej občasný pohľad smerom k tej škvrne neveštil nič dobré. Vstúpil do mňa spravodlivý hnev na celý svet. Odišla som k sebe do izby, tresla dverami. Sadla si

za počítač a začala hľadať cestu, spôsob, recept, ako ten prekliaty koberec vrátiť tam, kde bol. 

Čistenie kobercov Bratislava…

Ak by bol doma otec, určite by ma v tom nenechal, no musela som si poradiť sama. Asi po dvoch hodinách pátrania mi bolo úplne jasné, že najlepším riešením budú služby profesionálnej upratovacej firmy. Medzi mnohými som narazila na spoločnosť A SERVIS LIPKA, s. r. o., čistenie kobercov Bratislava. Firma mala na webe tie najlepšie hodnotenia, samé pozitívne recenzie, a najmä – množstvo úprimných poďakovaní od spokojných klientov. A to ma celkom presvedčilo. Ľudia predsa vedia oceniť kvalitnú a poctivú robotu, takže sa nesklamem ani ja.

generálne čistenie kobercov     čistenie kobercov rotačním strojom

Dajaké peniaze som obetovať musela, predovšetkým kvôli sebe samej, a tak som do firmy A SERVIS ešte v ten deň zavolala. Slečna v telefóne bola milá a v probléme ma dokonale zorientovala. Navrhla mi slušnú cenu, termín a ubezpečila ma, že to zvládneme bez väčších problémov. Len na okraj. Okrem kuchyne som dala vyčisiť aj koberec v mojej izbe, keďže ma napadlo, že túto nečakanú možnosť využijem i takto.

Prekvapiť pani domu…

Dvojicu zamestnancov A SERVIS som si dohodla tak, aby bol byt prázdny. Absolvovať totiž čistenie dvoch kobercov s mamou za chrbtom ma nijako zvlášť nelákalo. Navyše ma pokúšala naodolateľná chuť prekvapiť pani domu. Dokázať jej, že aj tak odolná škvrna, ktorú som nechtiac vyrobila, má svoje dni spočítané. Našťastie páni boli presní, dobre naladení a len čo mali pripravený veľký kotučový stroj, dali sa do práce.

Bolo to ako v dobrom filme. Kým som si dorábala na kompe zopár vecí do práce, pracovníci A SERVIS postupovali z kuchyne do izby celkom systematicky a precízne. Zhruba po hodine boli so všetkým hotoví, pričom som mala pocit, že to trvalo oveľa menej. Kým sa balili, zašla som najprv do kuchyne, nech reku vidím, ako dopadol hlavný vinník.

Celý koberec bol ako nový…

Poviem, vám, že keby som ten fľak nespáchala osobne, nemám najmenšiu šancu určiť, kde na koberci vlastne ležal. Celý koberec bol ako nový. Miestnosť voňala sviežosťou a čistotou, a to dokonca tak sympaticky, že som mame tú jej tvrdohlavosť snáď v tej chvíli aj odpustila. Pochopiteľne, v mojej izbe sa výjav s kobercom zopakoval, a tak bola radosť dvojnásobná.

Pracovníci A SERVIS mi ešte raz pripomenuli, že na čistenie našich kobercov použili špeciálny chemický prípravok. Takže prípadné nové fľaky alebo ďalšie znečistenie, bude možné odstrániť oveľa jednoduchšie a pohodlnejšie. Asi po dvoch hodinách prišla domov aj mama, takže som mala v bruchu veľký roj motýľov. Na moje prekvapenie z kuchyne dlhšie nevychádzala, a tak som za ňou zašla. Popri slovách obdivu k odbornosti a profesionalite firmy A SERVIS LIPKA mi nečakane navrhla, aby sme na jar z kuchyne koberec celkom odstránili a začali fungovať bez neho.

Zároveň ma s úsmevom poprosila, nech firmu A SERVIS oslovím ešte raz, aby nám vyčistili tiež koberce v obývačke, spálni a predsieni. A čo na záver? Rada vám touto cestou služby spoločnosti A SERVIS odporúčam, lebo z mojej strany stačila ich jediná návšteva, aby sa ukázalo, že svoju kuchyňu môžete zmeniť aj bez rybníčka s japonskými koi kaprami.

Author: Alžbětka

Share This Post On

1 Comment

Submit a Comment