Fenomén nano impregnace oken a fasád.

Vůbec netuším, kde se to vlastně ve mně vzalo, ale i dnes v dospělém věku mám ráda hračky. Slovo – ráda – je slabý pojem, spíše bych měla říci, že je zbožňuji a dokonce je také – v mém malém obchodě – i prodávám. Láska k hračkám se nakonec stala i mým povoláním a to shodou šťastných náhod. Kdysi dávno bývalo v mém obchodě malé soukromé krejčovství, kde jsem jako malé děvčátko trávila hodně času. Majiteli byli starší bezdětní manželé a měli jsme se navzájem velmi rádi. Bohužel, stalo se to, co se stát muselo – jednoho dne se stalo krejčovství mým majetkem.

Neboť stařečkové nikoho neměli a mně odkázali vše, co po nich zůstalo… Pro mne ovšem jehla nebyla tou pravou doménou, i proto jsem v prvních měsících plánovala tuto malou provozovnu prodat. Velmi mne však brzdilo citové pouto, neboť toto zvláštní místo mi upřímně přirostlo k srdci. Vše změnila až moje nejlepší přítelkyně, která mi jednou při kávě, vůbec netuším jestli záměrně, nebo pouhou náhodou v návalu ženské inspirace – položila přímou otázku, kdy už konečně otevřu svůj obchod s hračkami.

V ten okamžik jsem sice rázně zavrtěla hlavou…

V ten okamžik jsem sice rázně zavrtěla hlavou, že nikdy a že již o tom nechci slyšet ani slovo. Ale určitě si dovedete představit, co tahle otázka se mnou udělala. Náhle jsem před sebou spatřila něco, co jsem v sobě celou tu dlouhou dobu potlačovala. Od této chvíle jsem již nedokázala proti tomuto podvědomí bojovat. Zanedlouho jsem tedy vzala přítelkyní za slovo s podmínkou, že pokud mám otevřít prodejnu s hračkami, tak pouze s ní. A to vedle sebe – jako se společnicí.

Věřte mi, že první týdny a možná měsíce jsem těchto kroků spíše trpce litovala. Neboť v mé nekonečné naivitě jsem viděla pouze krásné hračky, šťastné děti a radost v jejich očích. A řečeno natvrdo – trápily jsme se obě, dokud konečně vše nenabralo přirozený vnitřní rytmus a nedostavily se první úspěšnější měsíce. Zdálo by se, že se přece hračky prodávají samy, vždyť je děti každodenně potřebují a milují, ale tak úplně jednoduché to ovšem nebylo.

Mytí a čištění reklamních cedulí     Výškové mytí oken Praha

Nejdříve bylo důležité nalézt přijatelný systém, vybudovat si klientelu a dodávat atraktivní sortiment. Který by zákazníka oslovil a zaujal. Dnes mi to již zní jako samozřejmost, ale začátky rozhodně nebyly procházkou růžovou zahradou. Nyní již máme dokonce dva zaměstnance, a tak se mi přece jen zdá, že to nejhorší jsme již překonali – i když jedna věc se změně k lepšímu přece jen dokázala tvrdošíjně vzpírat. Jednalo se o naše výlohy, neboť náš obchod má z pohledu zákazníka skvělou polohu. Stojí na rohu budovy, která směřuje do křižovatky.

Takže jsme dobře viditelní lidem nejen z chodníků, tramvají, ale i z automobilů. Jedná se skutečně o dobrou výchozí polohu a my si to náležitě uvědomujeme. Další obrovskou předností je skutečnost, že zaoblené sklo výlohy doslovně obepíná roh budovy. Takže vystavené hračky jsou každému dlouhou dobu přímo na očích. Kdysi v těchto místech stávaly dvě starožitné krejčovské figuríny s nabídkou modelů pro dámy i pány.

Figuríny jsme nahradili naším maskotem…

mytí oken ceník     Mytí skleníků Praha

Figuríny jsme nahradili naším maskotem, kterého si děti velmi oblíbily, neboť pro ně má každý týden nějaké překvapení. Samozřejmě po překročení prahu dveří do hračkářství. Každopádně výloha pro nás zůstala tvrdým oříškem, neboť právě ona musí zůstat za každých okolností čistá. A právě v tom je zakopaný náš plyšový pes. Obchůdek máme v širším centru hlavního města, proto ani nemusím připomínat, že špína, prach a atmosferické nečistoty si plochu naší výlohy oblíbily mnohem více, než by bylo zdrávo.

Ze začátku jsme dělali seč nám síly a čas umožňovali, ale spokojenost nám vydržela vždy jen několik málo dní. Problém nám začal pomalu, ale jistě přerůstat přes hlavu. Výloha se zkrátka umýt musela, ale mi jsme již tempu opětovného zašpinění přestali stačit… Rozhodli jsme se tedy pro řešení, který náš problém vyřeší jednou provždy. Na webu jsem našla množství firem, které se těmto službám věnují, ale mně se zdálo, že všechny nabízejí stejné a neurčité služby.

Nebyla jsem ochotná platit za něco, co bylo spíše sázkou do loterie. Přála jsem si jiný, lepší a technologicky vyspělý postup, který by mne spolehlivě zbavil problémů jednou provždy. Potom jsem přece jen narazila na úklidovou společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o., mytí oken Praha 10. Dle informací na webových stránkách tato firma zabezpečovala komplexní úklidové služby. Včetně mytí a čištění oken, ale měla rovněž ještě něco navíc – právě to něco jsem hledala, takže o mém dalším rozhodování již nebylo pochyb. A SERVIS LIPKA totiž nabízel nano impregnaci oken. Dle jejich vysvětlení se jedná o nejúčinnější technologický postup 21.století.

Na precizně umytá a vyčištěná okna se nanese speciální ochranná vrstva, která funguje na principu lotosového květu. Tato vrstva – stejně jako lotosový květ v přírodě – dlouhodobě a spolehlivě odpuzuje všechen prach, nečistoty a špínu. Tato technologie přitom funguje zcela jednoduše. Jakmile se totiž na prosklené ploše objeví prach – díky ochranné nano vrstvě – se nečistoty začnou shlukovat do malých kuliček. A poté již stačí pouze přirozené podmínky, jako jsou například déšť nebo vítr, a kuličky samospádem sjedou na zem – aniž mi zanechaly jakékoliv stopy na skle.

Práce ve výškách Praha     Práce ve výškách Praha

Nyní se již mohu přiznat…

Nyní se již mohu přiznat. Vysvětlení, které jsem si přečetla, jsem brala s patřičnou rezervou, ale naše výloha i my jsme účinnou pomoc nutně potřebovali. Takže neexistoval důvod prodlužovat daný stav. Ve finále mne navíc přesvědčily i jejich příznivé ceny a proto jsem odhodlaně zvedla telefon. Dohoda byla rychlá, vstřícná a pohodová. V určený den se u nás objevili dva sympatičtí zaměstnanci A SERVIS LIPKA a poskytli nám představu, čím, jak a kde začnou. Namísto zbytečných řečí se dali svižně do práce a šlo jim to skvěle od ruky.

Chvilku jsem je pozorovala, a bylo mi hned jasné, že každý svůj pohyb mají dokonale zažitý a znají přesně jeho účel. Nejdříve celou plochu výlohy řádně umyli saponátovým roztokem. Jehož účelem bylo uvolnit všechny hrubé nečistoty. Následně pečlivě setřeli celou prosklenou plochu širokou gumovou stěrkou. Jakmile byli s touto prací hotovi, na zcela suchou plochu nanesli nano-impregnaci. A ve finále suchou metodou, tedy pouze s pomocí kvalitní bavlněné textilie, trpělivě a zkušenými pohyby vše precizně vyleštili.

Mytí výloh Praha

S velkým uznáním jsem se na ty skutečně šikovné ruce dívala. Přesto, že nepoužili žádných chemických leštidel, byly výlohy perfektně čisté, lesklé a bez sebemenších skvrn, šmouh či dokonce fleků. Tento výsledek splnil, ba předčil všechna má očekávání. Naše výlohy, které jsou vystaveny tolika negativním atmosferickým vlivům způsobené frekvencí nečistot v centru města, zůstaly po celé týdny vzorově čisté. A my jsme ušetřili nejen čas a peníze, ale rovněž svoje těžce zkoušené nervy. Myslím si, že není ani potřeba příliš zdůrazňovat, že máme se společností A SERVIS LIPKA uzavřenou dlouhodobou servisní smlouvu. Proto, když nastane den D tak již stojí před naším obchodem s hračkami dva usměvaví pracovníci a výlohu dají velmi rychle a kvalitně do pořádku. Zkuste to i vy! Na webové stránce: myti-cisteni.cz najdete vše, co by vás ještě mohlo zajímat. Já a moje společnice vám jejich služby vřele doporučujeme.

Author: Anetka

Share This Post On

1 Comment

Submit a Comment